Zajęcia adaptacyjne

Zapraszamy serdecznie na zajęcia adaptacyjne dla dzieci

Celem zajęć adaptacyjnych jest eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej oraz zapoznanie dzieci z wychowawcą oraz pomieszczeniami przedszkola (salą zajęć, łazienką i szatnią).

Wspólne zabawy adaptacyjne pozwalają na zmniejszenie lęku dziecka do przedszkola, nieznanych w nim osób i pomieszczeń. Oswojenie niepokoju przed nieznanym to olbrzymi krok naprzód. Zajęcia mają również na celu usamodzielnienie dziecka oraz pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielką.

Zajęcia adaptacyjne odbywają się w kolorowej sali przeznaczonej dla najmłodszych. Są one wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem.

Oferta zajęć adaptacyjnych dostępna jest u dyrektora od lutego danego roku.